Ценівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Головна Мій профіль | Вихід | Вхід
Меню сайту
Національна дитяча "гаряча" лінія
Національна
Новини освіти

Структура та органи управління закладом


Структура школи

     Навчання – це процес безперервний, який починається з моменту народження дитини і продовжується все життя. Але основних знань дитина набуває саме в школі. І саме цей етап має важливі наслідки для життя людини і суспільства. Сьогодні Україна прагне до створення нової освітньої системи, яка б поєднала у собі національні традиції та основні досягнення світової педагогічної думки. Тому основним завданням освіти визначено виховання здорової та компетентної особистості. А це означає, що сучасна освітня установа зобов'язана створювати умови для розвитку дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей; розвивати інтелектуальну і емоційну сфери дитини, закладати і формувати ціннісні орієнтири, прищеплювати і розвивати вміння спілкуватися.

Тому основною стратегічною метою розвитку нашої школи є створити комфортні умови навчання та виховання, які дозволяють кожній дитині реалізувати свої здібності.

Початкова школа (1-4 класи) – І ступінь

     Перший структурний підрозділ.  Природно, що в цей період приділяється чимало часу для вирішення основних завдань освітнього процесу - формування необхідних умінь і навичок. Але одночасно з цим прикладається величезна кількість зусиль для розвитку пізнавальної мотивації і комунікативних умінь, які на наступних етапах навчання допоможуть дитині, повірити в те, що освітній процес може бути успішним та цікавим і приносити тільки радість.

     Методика викладання предметів в молодшій школі є повністю традиційною і забезпечує достатню освітню базу для успішного подальшого навчання. Але, враховуючи бажання батьків і самої дитини, можливе навчання з залученням розвиваючих технологій та більш глибоке вивчення матеріалу з деяких дисциплін. Крім того на цьому етапі навчання школярі можуть відвідувати спортивні секції та гуртки.

Основна школа (5-9 класи) – ІІ ступінь

     У цей період навчання дитина повинна визначитися з основним напрямком своєї майбутньої професійної діяльності, а відповідно окреслити коло дисциплін, які на подальших етапах будуть вивчатися поглиблено. Основне завдання школи і вчителів допомогти зробити правильний вибір. Саме тому в цей період дуже важливо надати можливість спробувати себе в різних сферах діяльності: гуманітарна, точних наук, технічна. Для успішної реалізації цього завдання передбачено додаткові заняття, предметні факультативи, гуртки та секції, які дозволяють не тільки поглибити знання, а і визначитися з перевагами, що в подальшому дасть змогу до чіткого окреслення зв'язків розвиваючих предметів з дисциплінами, необхідними для отримання майбутньої професії.

     Такий підхід забезпечує  формування вміння усвідомленого і обґрунтованого самовизначення, формування необхідних життєвих компетентностей. Також на цьому етапі навчання розвиваються і поглиблюються основні цілі і завдання молодшої школи: формування ціннісних орієнтирів, які обов'язково включають в себе усвідомлення значення інтелектуального розвитку та високого загальнокультурного рівня, а також їх необхідності для успішної самореалізації в майбутньому.

     До вищесказаного можна додати, що педагогічний колектив школи докладає дуже багато зусиль не тільки для отримання знань, розвитку необхідних компетентностей та формування позитивного ставлення до школи, а й для створення умов, які дадуть можливість кожному учневі використовувати технології успіху, освоєння яких було розпочато в молодшій школі.

Старша школа (10-11 класи) – ІІІ ступінь

       Старша школа – це не тільки здобуття знань. Це ще і психологічна підготовка до вступу у доросле життя. Основним напрямком розвитку старшої ланки школи є створення таких психолого-педагогічних умов, при яких кожен учень має усвідомити, що він вибирає свій життєвий шлях, який при належному відношенні обов’язково буде успішним. В цей період навчання дуже вагоме значення має системний підхід до формування та розвитку змістовної та практичної сфер діяльності учня. Не менш важливою є і реалізація міжпредметних зв'язків, що веде до формування цілісної гармонійної картини світу з повноцінним відображенням в ній світу культури, світу людини. Саме такий підхід до викладання реалізується в нашій школі вже на протязі багатьох років.

       Навчальний процес в старшій школі , як і на попередніх етапах, будується на основі фундаментальних принципів навчання: науковості, послідовності, наочності, практичної спрямованості, провідної ідеї розвитку мислення і способів пізнання, духовної і освітньої значущості активності і самостійності дитини. В цей період широко використовуються такі нетрадиційні форми викладання, як лекція, семінар, практикум, що дозволяє не тільки повноцінно оволодіти навчальним матеріалом, а і отримати можливість розкриття індивідуальних здібностей. Крім того подібні форми роботи дозволяють здобути навички само презентації, вміння аргументовано вести діалог, активно взаємодіяти з іншими, об'єктивно оцінювати себе, що, безумовно, стане в нагоді в подальшому житті і відіграє не останню роль успішній самореалізації.

 

Годинник
Вхід на сайт
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Новини РМК
Корисні сайти
Друзі сайту
• Козівський РМК
• В.Ходачківська ЗОШ І-ІІІст
• Козівська гімназія
• Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
• Олесинська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Щепанівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Бишківський НВК
• Вибудівський НВК
• Ценівський ДНЗ "Колосочок"
• Козівський ДНЗ "Сонечко"
Архів записів
Наш Youtube канал
Ми в соцмережах
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Життя сайту